Весна і бджоли

Обліт бджіл в березні 2021
(Євгеша сама знімала)

В березні весна офіційно може заявити про свої права – день став набагато довший і погода теплішою. Природа оживає, травичка зеленіє, тваринки прокидаються з зимової сплячки, пташки повертаються з вирію. Хоча в цьому році тепла ми ще не бачили, бджілки зробили вже свій перший обліт.

Початок весни для бджіл дуже важливий – майже після п’яти місяців зимівки, які вони живуть без обльоту, посилюється період життедіяльності маленьких трудівниць, прибирання в вуликах, початок розплоду.

Батько вже перевірив вулики, оглянув бджолині сім’ї. На щастя всі бджілки вижили і зустріли весняним гулом. Льотки прочищені від мертвих бджіл та іншого сміття. Всі сім’ї ретельно оглянуто на наявність будь-яких захворювань. Наші бджілки мають здоровий вигляд, що порадувало нас незвичайно. Вулики батько таки утеплив, бо ще досить холодно.

У другій половині березня, коли сонце буде теплішим і ласкавішим, у вуликах буде проведено ревізію на виявлення розплоду. І в цей час почнеться найскладніший період для пасічника та, звісно, бджілок. Адже розпускання квіток і поява пилку для бджіл – продукти виробництва меду, для пасічника – напружені дні роботи і турбота про маленьких трудівниць.

Ще все попереду у нас і нашої пасіки. А сьогодні ми вітаємо всіх жінок з міжнародним святом! Щастя і радості, теплих і сонячних днів, і, звісно ж, смачного меду!