Пасха і мед

Пасха та мед

Пасха одне з найбільших і найважливіших свят в Україні. Та й не тільки в Україні: це найважливіше свято для всіх віруючих в різних країнах. В цьому році православні святкують Пасху 2 травня. Католики вже відсвяткували це свято 4 квітня. 

Слово “Великдень” грецького походження, яке означає “позбавлення”. Господь воскрес, і люди радіють цьому. Життя здобуло перемогу над смертю. У цей день замість звичайного привітання віруючі говорять один одному: “Христос Воскрес!”, а у відповідь чують: “Воістину воскрес!”.

Церква святкує Великдень 40 днів – стільки ж, скільки Христос провів часу разом з учнями після Свого Воскресіння. Перший тиждень Великодня називають Світлою або Великодньою седмицею.

Пасху завжди відмічають весною. Але день випадає кожний раз по іншому. Дата визначається за місячним календарем. 

Пасхальний піст

Перед Великоднем передує піст – найдовший у році. В цьому році він розпочався 15 березня і закінчується 1 травня включно. Це аж 47 днів коли люди відмовляються від їжі тваринного походження. Дозволено їсти фрукти та овочі, пити воду. По суботам та неділям дозволяється їсти рибні страви. Ось з медом трохи складніше питання – до сих пір існують суперечки, чи мед тваринного походження. Оскільки твердого правила тут не існує, люди вирішують самі, чи можна їсти мед в цей період. Бджілка Євгеша готова вас підтримати в цьому питанні і пропонує найкращий мед.

Останній тиждень Великого посту для віруючих – найскладніший і хвилюючий період. Його називають Страсним. Кожен день цього тижня нагадує про те, як завершилося земне життя Ісуса Христа. Передує йому Вербна неділя, яка нагадує про вхід Господа в місто Єрусалим.

Великий четвер Страсного тижня ще називають Чистим. Багато століть тому наші предки дуже чекали цього дня і починали його з купання ще до сходу сонця. Також в цей день підстригали волосся і вмивалися “з срібла” – кидали будь-срібло в воду і після цього вмивалися нею. Наші предки вірили, що такі обряди зберігають красу і здоров’я віруючих людей.

Страсна п’ятниця – найсуворіший день Страсного тижня. Віруючим в цей день прийнято повністю відмовитися від їжі. Увечері можна з’їсти хліб і випити води. Також в п’ятницю перед Великоднем варто уникати веселощів і різних розваг.

Фізично працювати в Страсну п’ятницю заборонено, але можна випікати паски. 

Паска та кольорові варені яйця – традиційна їжа для християн. Існують сотні різноманітних рецептів випікання паски. Якщо ви хочете випікати паски самостійно, підготуйтеся до цього з усією серйозністю. Не готуйте тісто в поспіху або поганому стані духу. Вважається, що їжа вбирає в себе енергію господарки, і, якщо ви не хочете годувати в ці святі дні свою сім’ю роздратуванням і втомою – подбайте про свій душевний стан. Пам’ятайте: приготування паски – завжди таїнство.

Бджілка Євгеша зібрала для вас деякі найвдаліші рецепти для пасок. Багато рецептів включають в собі мед. Цей звісно ж, ви можете придбати у Бджілки Євгеші, замовивши за телефоном чи на сторінці. 

  1. Паска з медом
  2. Класична паска
  3. Творожна паска з медом
  4. Паска с медом и цукатами
  5. Поради і рецепти

А як святкують Пасху в Німеччині?

Тут існують трошки інші звичаї. Німці не печуть пасок. Символ німецької Пасхи – кролик (ну або зайчик), який приносить дітям фарбовані яйця. В цей день прийнято дарувати один одному солодощі, тих же шоколадних кроликів чи яєчок. Діти в цей день виходять на пошуки шоколадних яєць, які заздалегідь їхні батьки ховають усюди. 

В будь-якій країні Пасха – це сімейне свято, коли родина збирається за столом. Хоча в цьому році це дуже складно, можна використати всім доступні телефони чи планшети і за допомогою відеозв’язку зібратися разом. 

Здоров’я бажає вам Бджілка Євгеша!