Вулики

Про нас

Історія розпочалася 30 років тому, коли батько вирішив придбати декілька вуликів з бджолами. Розпочиналося все з захоплення, бажання спробувати, що з того вийде. Та й мед корисний, з чаєм чи молоком, хлібом і варениками, свій власний, перевірений, зі знаком якості від батька. 

Продавати той мед ніхто і не думав, все робилося для дітей, сім’ї та свого захоплення. Бджоли стали також приводом збиратися разом у садочку, біля вуликів і розглядати як маленькі трудівниці шмигали туди сюди в пошуку пилку, як гоняли трутнів чи інших комах. З наступом літа вулики вивозились в степ до соняхів чи на люцерну, щоб бджолам не доводилось далеко літати на збори медової сировини. 

А ви були на селі? Ми якраз звідти. Батьки живуть у Нижніх Сірогозах. Це селище міського типу в Херсонській області. Нижні Сірогози розташовані серед полів та степів Херсонщини, влітку тут нестерпно спекотно, взимку холодно. Колись тут була балка, яка трішки зганяла літню спеку, але і вона висохла, чи її просто знищили люди, це вже питання не до нас. Але батьки там живуть і досі, і досі стоять вулики у дворі, і досі той самий садочок, але вже з новими молодими деревами. Взимку пасіка стоїть у дворі, у цьому самому садочку. Так як батько лікар, піклується він про бджіл і взимку як за своїми дітьми. Вулик взимку утеплюється додатково. Батько періодично прослуховує вулики стетоскопом (лікар же!), чи відчути там той характерний бджолиний звук. 

Соняшники і зараз вирощують в цьому районі, разом із іншими культурами, це залежить від того, хто як планує своє господарство. Це, звісно, дуже добре для бджільництва. Батько, разом із іншими бджолярами, вивозить свою маленьку пасіку до поля. Коли вулик вже повний меду, його будуть збирати там же, на польовій пасіці. 

Так як маленькі бджілки дуже працьовиті і завзяті, меду збирають вони за один сезон більше, ніж для однієї родини потрібно. Меду стало багато, він був усюди. Кожна посудина в хаті та вільна склянка – з медом! Виникла ідея його продавати. Спочатку сусідам, потім і людям, тим хто спитає. Але ціни в селі низькі, та і возитися з продаванням батьки не хочуть, тому і запропонували нам взятися до справи. Так і виникла наша ідея продавати мед у місті, зі знаком якості і любов’ю до людей. 

Мед дуже популярний продукт і користується попитом. А все, що продається, може мати і підробки. Тут росте і недовіра покупця до продукту. Почали ми з наших друзів і знайомих, які пробували наш мед і позитивно відгукувалися. Тут також не слід недооцінювати соціальні мережі, де ми також поширювали інформацію і вибір нашого продукту. Трохи згодом розробили нашу власну сторінку в інтернеті, де також пропонується придбати наш асортимент. З розробкою сторінки нам допомогла наша сестра, яка зараз проживає в Німеччині, так що ми сміливо можемо сказати що маємо європейських партнерів у бізнесі.

Робоче місце нашої сестрички

Продажа меду просувалася добре і згодом ми почали експериментувати зі смаками. Так і виникли такі продукти як крем-мед з натуральними ягодами та насінням, суміш горіхів. Популярними стають подарункові набори (Україна має більше свят, ніж Німеччина!). У нас можна для будь якої нагоди замовити набір з різними смаками у відповідній упаковці. 

В цьому році ми зареєстрували наш власний бренд під назвою  “Бджілка Євгеша”. Хто знає Бджілку Майю, той зрозуміє ідею. Тепер у нас є логотип, ми роздрукували фірмові етикетки, придбали нові красиві скляночки, і наша продукція стала більш презентабельною.  Наш мед можливо замовити і придбати на сайті, в соціальних мережах або за телефоном. Також ми співпрацюємо з магазином-кафе  «Чайна карта», який знаходиться в Херсоні на вулиці Соборній 8 та салоном “Чайная поэзия” за адресою вулиця Канатна 3.